ОДРУЖУВАТИСЯ ТА ЗА ВОДІЙСЬКИМ - В ЦНАП
Мінекономрозвитку підтримує розширення переліку надаваних ЦНАПами послуг
Нещодавно, 11 жовтня, Кабінет Міністрів України підтримав ініціативу Мінекономрозвитку щодо розширення повноважень і спектру надаваних адміністративних послуг, що громадяни України можуть отримати у центрах надання адміністративних послуг - так званих ЦНАПах.
Як повідомляє Урядовий портал, у першу чергу розпорядження Кабміну впорядковує чинні нормативно-правові акти відповідно до ухвалених Верховною Радою чотирьох нових законів України, зокрема щодо змін процесуального законодавства. Ці закони головним чином спрямовані на децентралізацію повноважень органів виконавчої влади надавати адміністративні послуги населенню. Тож якими додатковими послугами нас зможуть вже найближчим часом порадувати центри?
Після реалізації пропонованих змін ЦНАПи зможуть:
 - Видавати посвідчення водія (за погодженням місцевої влади з Міністерством внутрішніх справ);
 - Здійснювати державну реєстрацію (перереєстрацію, зняття з обліку) транспортних засобів (за погодженням місцевої влади з Міністерством внутрішніх справ);
 - Реєструвати акти цивільного стану (за погодженням місцевої влади з Міністерством юстиції);
 - Видавати дозволи на застосування праці іноземців (без погодження);
 - Надавати послуги соціальної сфери (за пропозиції Міністра соціальної політики Андрія Реви).

“Закликаю органи місцевої влади якомога швидше потурбуватися про те, щоб в ЦНАПах їхнього регіону з’явились ці послуги. Водночас, сподіваюсь, Міністерство юстиції та Міністерство внутрішніх справ безперешкодно нададуть центрам усіх регіонів можливість видавати ці документи. Ще раз наголошую: якомога більша кількість адмінпослуг має надаватися в одному місці. Люди не повинні оббивати пороги державних органів, а отримувати швидкий та якісний сервіс”, - наголосив Перший віце-прем’єр-міністр Степан Кубів.

Загалом Мінекономрозвитку рекомендує ЦНАПам надавати 106 адміністративних послуг. Як відомо, Міністерство також працює над запровадженням єдиного стандарту обслуговування в усіх Центрах. До стандартів при цьому належить, наприклад, стандарт швидкості обслуговування до 15 хвилин від моменту входу клієнта до моменту завершення отримання послуги.
ЛЕКСЕЛ уважно стежитиме за ходом впровадженням пропозиції Міністерства та оперативно висвітлюватиме актуальні новини та зміни у діяльності ЦНАПів.